Az esztergomi Erzsébet parkban csak állóhellyel lehet kínálni a kikötőbe érkező kirándulóhajók turistáit. Különben is, a turisták úgyis ülnek eleget a turistabuszokon és a vízijárműveken és ne akarjanak a parkban ücsörögni, hanem sétáljanak egyet a Dunaparton vagy másszanak fel a Várhegyen a Bazilikába. A Naplementében meg menet közben is lehet gyönyörködni, nem csak egy padon romantikázva.
Sajnálatos, hogy az országra öntött euromilliókból nem sikerült elég megbízható kültéri padot kihelyezni a közterületekre.
A város régi nagy bánata, hogy a turisták kevés vendégéjszakát töltenek el itt, de ahogy nézem, még a vendégórákat is meg fogják gondolni, ha ilyen barátságtalan körülményekkel találják szemben magukat.
A preferált fából készült padok áldozatul estek a fűtési szezonnak vagy az időjárás viszontagságainak. A pótlásokat pedig abban a tempóban szereli le a jónép, ahogy kihelyezi a város. Végül is érthető, elvégre minden háztartásban jól jön egy kétcolos kezelt gyalult deszka, amit ráadásul egy gyerek is le bír szerelni. Ez az oka annak, hogy minden második padról hiányzik a háttámla és olykor az összes elemnek nyoma vész.
Fel nem foghatom, hogy miért nem masszív, vandálbiztos berendezések kerülnek a közterületekre, különösen az őrzés nélküli parkokba. Kevesebb ciráda, több praktikum az, amire szükség lenne, hiszen hiába a szép ívelt forma, ha csak arra nem lehet használni a padokat, amiért oda tették - hogy kényelmesen rá lehessen ülni.
Az innovációt családi körben olyan magas szinten és drága közpénzen művelők például helyettesíthetnék fautánzatú kemény műanyaggal a csábító faelemeket, amit oldhatatlan kötéssel rögzítenek, mert tényleg nem lehet minden pad mellé őrt állítani. A fröccsöntésből élő iparosok secperc alatt betáraznának annyi elemet, ami biztosíthatná a folyamatos pótlást.
A műanyag napjainkban már nem csak fényre fakuló és töredező, ócska anyagot jelent. Olyan nagy szilárdságú gépészeti berendezéseket is gyártanak már belőle, mint a varrógépcsapágy vagy a hengerfej a Suzuki motorblokkjában és talán a csábító deszkákat is érdemes lenne vele kiváltani.
Je
lentéktelen tételnek tűnik ez egy városi költségvetésben, ahol két kézzel szokták szórni a pénzt. Ráadásul olyan ügyletek mellett, mint a városi élményfürdő, ahol az azt képviselő ügyvédi iroda szintén rendkívül nagyvonalú a mulasztásokban - természetesen a közpénz rovására.
Mégis érdemes vele foglalkozni, mert az első benyomáson kívül a helyi lakosok közérzetére is nagy hatást gyakorol a rendezett környezet.