2025. 01. 11., Szombat
Ágota névnapja

Üzenetek a hatalomtól

Üzenetek a hatalomtól
2015-04-12
2015. Magyarország. Állítólag jogállam, de a jelek mindezt cáfolják.
 
Kedves jogainkért aggódók, a jogok, bár léteznek, de könnyedén nem mindig érvényesíthetők. Mindenkinek magának kell kikaparnia a gesztenyét, viszont sok más jogkereső ember segítségére is számíthat az, aki maga is segíteni igyekszik a többieken.

Vincze Krisztián, Budapest
 

Az első eset még 2012 decemberében történt. Természetesen, az eset akkor nagy port kavart. Egy védtelen nő, egy dolgozó családanya a Kolosy tér közelében a pirosnál várt a továbbhaladásra, amikor egy robajra lett figyelmes. Az autója hátsó ablakát betörte és a táskájával együtt minden fontos holmiját, iratát elrabolta egy bűnöző, aki bűntársával együtt motorral menekült a helyszínről. Természetesen, megpróbálta a motort utolérni és a táskáját visszaszerezni. De a motoros elcsúszott, nekicsúszott egy szemben haladó autónak. Utasa, a rabló a helyszínen meghalt, a motor vezetője elmenekült. Mint utóbb kiderült, egy szervezetten működő rablóbanda egyik egysége szenvedett balesetet.
 
Fotó: nol.hu

Mostanra bírósági szakaszba került az ügy. Az ügyész közúti veszélyeztetéssel vádolja a tulajdonképpeni áldozatot, ehhez képest a bíró emberölés bűntettének valószínűsítésével a törvényszék hatáskörébe utalta az esetet. Teszi ezt attól függetlenül, hogy a megrongált autó és a motorkerékpár fizikai kontaktusa, azaz ütközése sem bizonyított. Döntse el mindenki vérmérséklete szerint az esetet, de ha valaki megpróbálja saját értékeit megvédeni, azt talán nem kéne kirablóihoz képest súlyosabban megítélni.

A másik eset egészen aktuális, a brókerbotrány sorozattal kapcsolatos. Függetlenül attól, hogy a keresztes uzsorás, Csányi Sándor április 1-én adott TV interjút, attól még véresen komolyan kell venni. Azért értelmezzük ezt az interjút a hatalom üzeneteként, mert Csányi sikeresen rátelepedett a magyar politikára, ő a bábok (értsd kormány) mozgatója, valamint személyesen utasítja a többi, sajnos csak elvileg független hatalmi ágat is. Teszi mindezt zsarolással, ami az államcsőd lebegtetését jelenti, valamint fenyegetőzéssel, szerteágazó módszerekkel.
 

Szokásához híven – mert hát mit várjunk egy uzsorás bűnözőtől – a felelősséget az államra hárítaná. Folyamatosan a felügyelet felelősségét hangoztatja, azon felügyeletét, amelyiket a pénzügyi szektor tartja fent. Ennek részét képezik az általuk elhelyezett „felügyelők”, akik nyilván elsődlegesen a kenyéradó gazdájukat fogják szolgálni. Valószínűleg ebből kifolyólag egészen idáig elnézték a brókerek tevékenységét, de a karmester tempót váltott, a muzsikusok pedig követték. Innen pedig az egyenes út vezetett a csődsorozathoz.

Uzsorás Csányi itt kezdi hárítani a felelősséget azokra az emberekre, akiknek valamilyen csoda folytán megtakarításaik voltak, hogy miért helyezték el kamatot, hozamot is ígérő alapokban, ahelyett, hogy az OTP-ben helyeznék el nulla kamatra és némi költségre. Utána hisztizik, hogy a betétbiztosítási alapba mennyit kell ezért befizetnie. De üzeni, hogy ezt nem tartja igazságosnak.

Itt belekerül a SeVizás ügy is a képbe, ahol a hazudós uzsorás azt meri mondani, hogy mindenki más felelős ezért kivéve a bankokat, akik csak felelőtlenek voltak.

Emlékeztetőül: Aki házat, autót, egyéb javakat vásárolt, jellemzően esze ágában sem volt részt vennie az évszázad csalásában, de hát a bankban vagy a hitelközvetítőnél meggyőzték, hogy milyen jó lesz neki! Értve vagyunk? Ne hazudj, uzsorás!

Eddig a két ügy, ami külön – külön is gyanús, de keressük meg közöttük az összefüggéseket. Uzsorás Csányi érzi a vesztét, ezért az előre menekülés stratégiáját választotta. A felelősséget másokra próbálja hárítani, de hát az ő keze mindenben benne van, szóval ez így hiteltelen. Nagyon nehezményezi az önvédelmet, mert csak az önvédelemre képtelen tömegeket tudja hatékonyan kifosztani, az önvédelemre reflexből vagy tudatosan képes, öntudatra ébredt tömegek már számára veszélyes erőt jelentenek. Ilyenkor befolyását latba veti, de mivel a folyamatot megállítani nem tudja, csak lassítani, hát azt teszi. Teszi mindezt a hatalmi ágak bevonásával. Ennek legjobb bizonyítéka a hölgy, aki az erőszakosan elrabolt táskáját és értékeit próbálta visszaszerezni. Az üzenet lényege pedig az, hogy azok az aktivisták, akik megpróbálják rajta számon kérni bűntetteit, hasonló retorziókra készüljenek fel. De hát porszem van ebben a gépezetben, mert azok, akiknek már nincs vesztenivalójuk, esetleg ezen túl a végletekig elszántak, nem fognak félni tőle.

Kedves jogainkért aggódók, a jogok, bár léteznek, de könnyedén nem mindig érvényesíthetők. Mindenkinek magának kell kikaparnia a gesztenyét, viszont sok más jogkereső ember segítségére is számíthat az, aki maga is segíteni igyekszik a többieken.
 

Titkolt tények: Trianon

Történelmi tény, hogy az I. világháború kitöréséért a Magyar Királyságot felelősség nem terhelte. Ugyanakkor az 1920. évi Békeszerződés delegációi a világháború kitöréséért ...

Csillag Ösvény Jósda