2024. 11. 21., Csütörtök
Olivér névnapja

Orbánék a rabszolgatartásban érdekeltek, ezért most lefelezik a gimnáziumban tanulók létszámát

Orbánék a rabszolgatartásban érdekeltek, ezért most lefelezik a gimnáziumban tanulók létszámát
2014-11-01
Az állam a jelenlegi 128 ezerről a felére akarja csökkenteni a gimnáziumokban tanulók számát, melynek elsődleges szerepe a főiskolákra és az egyetemekre történő felkészítés lesz - jelentette be Czomba Sándor államtitkár.  Felületesen végigtekintve az érettségivel rendelkező vagy akár diplomás, magukkal mit kezdeni nem tudó állástalanok tengerén, még azt is mondhatnánk, hogy nem is feltétlenül ártalmas, ha inkább használható szakmát adunk a fiatalok kezébe, amit ha itthon nem is, de legalább külföldön megbecsülnek.
 
Az ördög azonban a részletekben rejlik, a látszólag Orbán által vezényelt, demagóg gazdaság és társadalompolitika pedig - egészében tekintve a képet - valójában a társadalom tudatos kettészakítására törekszik, egy elitre és a kiszolgálóikra, lehetőleg átjárás nélkül,  mely egyébként egy világállami alapvetés is egyben, a nagyobb tömegek önként vállalt, vagyis demokratikus rabszolgatartására. 

Domján Tibor, Budapest
 
 
 
Nem magyarkodó lózung, hogy a magyar munkaerőt, valójában minden jóléti állam munkaadói szívesen alkalmazzák, hiszen a külföldre kényszerült munkavállalók java része nem szerencsét próbálni igyekszik, hanem alamizsna helyett, kemény munkáért illő pénzt keresni, ezért többnyire beletesz apait, anyait. Apai-anyai alatt értem, az elődök, az országot romjaiból többször, bármiféle külső segítség nélkül felépítő szellemiségét, a többség szerény lehetőségeihez képest is erkölcsös hozzáállását a munkához, a magyar nyelvben és gondolkozásban rejlő láthatatlan logikai és problémamegoldó készséget és persze, a valamikor mindezekre épülő oktatási rendszer utolsó morzsáinak áldásos hatását. 
 
Nézzük mit mond erről, nem a magyar nép, hanem a demagógia koronázatlan királya Orbán Viktor: „Nekünk be kell bizonyítani, hogy egy közepesen elvégzett gimnázium és gimnáziumi teljesítmény nem versenyképes egy jó szakmával. A gimnáziumot is csak akkor érdemes elvégezni, ha onnan egyetemre fogunk menni. A valóságnak úgy kellene festenie Magyarországon, hogy egy jó szakmunkásképző intézetben megszerzett szakma biztosabb megélhetést nyújt, mint egy csak általános műveltséget nyújtó, de konkrét szaktudást a mellé nem adó oktatási intézményben elvégzett időszak”.
 
 
Orbánt persze egy cseppet sem zavarja, hogy a szakképzett munkaerőt mindenhol megfizetik, csak idehaza nem, amiről valójában senki más nem tehet, mint azok a politikusok, akik segítségével leépítették, tönkretették vagy a kizárólag profitérdekelt karvalytőke kezére adták és azóta is kiszolgálják a legtöbb embert ma már éhbérért, több műszakban foglalkoztató termelőegységek irányítását.
 
Ki más lenne a hibás az olyan gazdasági környezetek kialakításáért, ahová az úgynevezett "tőke" csak akkor jön, amikor évtizedekig garantáltan nem kell adót fizetnie, miközben a lakosságról a huszadik bőrt is le kívánják húzni?
 
Ki más lenne a hibás amikor a NAV központi utasításra védi az ezermilliárdos adócsalókat, miközben félmilliós, milliós büntetésekkel lehetetleníti el azokat a vállalkozókat, akik például elfelejtik kiragasztani a vállakozásuk nevét a postaládájukra vagy éppen egyszer nem adnak blokkot, a legképtelenebb álruhákban és trükkökkel, heti rendszerességel próbálkozó revizoroknak?
 
Visszatérve a demagóg, "képezzünk szakembereket" elmélethez,  Kézdi Gábor közgazdász a Defacto blogon a hivatalos bértarifaadatokat elemezte a 25–54 év közötti férfiaknál 1992 és 2012 között, s kimutatta: az érettségizettek bérelőnye hatalmas. „Annak ellenére, hogy a képzés éveinek számát tekintve a szakmunkások jobban hasonlítanak az érettségizettekhez, keresetük sokkal közelebb áll a csak 8 általánost végzettekéhez. Például 2012-ben a 8 általánost végzettek havi átlagkeresete 125 ezer forint, a szakmunkásoké 167 ezer forint, a diploma nélküli érettségizetteké pedig 227 ezer forint volt” – írja. Kézdi azt is kimutatta, hogy a kor előrehaladtával a bérkülönbség nő, vagyis „az öregedő szakmunkások keresete egyre inkább elmarad a velük egykorú érettségizettek keresetétől”. A szakmunkások munkaerő-piaci helyzete várhatóan tovább romlik. Azzal, hogy a kormány heti egy matematika-, egy informatika- és egy nyelvórára csökkentette a közismereti tárgyak számát, a munkapiachoz alkalmazkodni képtelen fiatalok tömegei kerülnek ki a szakképzésből.
 
 
Szüdi János jogász, oktatási szakértő szerint a közoktatás államosításának éppen ez volt az egyik célja azon túl, hogy a kormány rövid távon spórolni tud az intézmények bezárásával és az ebből adódó létszámleépítésekkel, hogy eldönthesse, hol legyen iskola az országban, hány férőhellyel működjön és mi legyen a feladata, miközben korábban, a megyei önkormányzatok felelősségi körébe tartozott, hogy az országban mindenhol elégséges gimnáziumi férőhely legyen.
 
Hogy milyen eszközökkel lehet megfosztani a gyerekeket az érettségi lehetőségétől a jövő zenéje, de megfelelő módszer, ha átlagokhoz kötik a gimnáziumba lépést, tehát mondjuk 4,25-ös átlag alatt már nem lehet jelentkezni – véli Szüdi, aki elmondja: jelenleg 128 ezer gyerek tanul gimnáziumban, 130 ezer érettségit és szakmát adó szakközépiskolában és 54 ezer szakiskolában. Ezt akarják megváltoztatni úgy, hogy középiskolás populáció fele kerüljön a szakképzésbe, vagyis mindössze 60-70 ezer gyerek fog csak gimnáziumba járni.
 
Egy ilyen magas átlaghoz pedig, az esetek többségében elengedhetetlen lesz a megfelelően teljesítő, gondtalan tanulási lehetőséget biztosító családi háttér - létbiztonság, különórák, magántanár stb. - aminek következtében hamar ott találjuk magunkat, hogy szinte csak a középosztály felső szeletéhez tartozó családok kiváltsága lesz a gimnáziumi érettségi és ezzel a diplomaszerzés lehetősége, a többieknek pedig marad a létminimum körüli tengődés, az uralkodó osztály kiszolgálása, az értelmetlen közmunka, az éhhalál vagy a kivándorlás a jobb élet reményében.
 
 
 
Ez a megoldás pedig nem csak hogy mélységesen etikátlan, de ellentétes az uniós célokkal is: a tanulók 75 százaléka szerezzen érettségit, hiszen érettségi bizonyítvánnyal is lehet szakmát tanulni. 

Titkolt tények: Trianon

Történelmi tény, hogy az I. világháború kitöréséért a Magyar Királyságot felelősség nem terhelte. Ugyanakkor az 1920. évi Békeszerződés delegációi a világháború kitöréséért ...

Csillag Ösvény Jósda