2015. november 5-én este háromnegyed tízkor történt az incidens. Az idő párásodik, de a látótávolság még ideálisnak is mondható, bár a közvilágítás finoman szólva gyenge. Egy autó vezetője megpróbált a Mogyoródi útról a város felől jövet balra kikanyarodni a Nagy Lajos király útjára. A helyszínt elemezve teljesen szabályosan tette ezt, csakhogy sikerült ráfordulnia a villamosok számára épített zárt sínpályára. Ott mintegy 30 métert haladt, de elakadt az autóközlekedésre alkalmatlan terepen, olyan szerencsétlenül, hogy sem önerőből, sem kézi rásegítéssel nem tudott továbbhaladni.
Ebből kifolyólag a síneken rekedt autó villamosforgalmat megállította. A villamosvezetők hívták ki a műszaki segítséget.
Fél óra sem kellett hozzá, kiérkezett a BKV darus kocsija, jól képzett műszaki személyzettel, akik percek alatt leemelték az autót a sínekről, ráadásul további kárt sem tettek benne. Szerencsére senki nem sérült meg.
De ki a felelős az incidens miatt?
Az eset a kereszteződésben tapasztalható forgalomszervezés súlyos hiányosságára mutat rá. A villamospályát és az úttestet elválasztó járdaszigeten található oszlopról pontosan 2 db KRESZ tábla hiányzik, egy főútvonal és egy kikerülési irány jelző.
Ezzel szemben a villamospályától jobbra található villanyoszlopról a főútvonal jelző táblát el kellene távolítani. Ha ezzel az intézkedéssel néhány ilyen eset megelőzhető, akkor volt értelme.
Az út kezelője a BKK Közút, a közelmúltban végeztek a kereszteződésben egyéb közlekedésbiztonsági átalakításokat. Egy apróság azonban kimaradt.
Nappal így néz ki a kereszteződés szóban forgó része. Sötétben sokkal veszélyesebben.