2024. 04. 19., Péntek
Emma névnapja

Mérgező adalékok az ételekben

Mérgező adalékok az ételekben
2014-10-10
Az üzletben kapható felvágottak, szalámik, virslik nagy része, tele van olyan adalékanyagokkal, amik súlyosan egészség károsítóak és rák keltőek. Sokszor nem is figyelünk arra, mi kerül az asztalra, vagy mit csomagolunk gyermekünknek az iskolába. Pedig nem árt odafigyelni, mert súlyosabb betegségeket is megelőzhetünk vele.
 
Cikk: Kovács Adrienn Nikoletta

 
 
Sajnos az embereknek élelmiszer néven eladott borzalmak korántsem olyan egészségesek, mint azt bárki gondolja. Sokszor a gyanútlan gyermekek fogyasztják a legtöbb mérget, szüleik tudatlansága miatt. Nézzük meg, mit eszik a gyermekünk a tízóraira csomagolt szendvicsében. A legtöbb párizsi, sonka, virsli és szalámi tartalmazza azt a két adalékanyagot, ami a legrémísztőbb híreket keltette, szerte a világban. Az első a nátrium-nitrit ami a felvágott színéért és az eltarthatóságáért, a második a nátrium-glutamát, ami az ízéért felel.
 
A nátrium-nitrit hatása ma már bizonyított tényként kezelt, miszerint rákkeltő hatású kémiai adalékanyag. Az E250-es számmal jelzett méreg erős baktérium ölő tulajdonnsággal bír. Ha ezt keverik a felvágottakba, virslikbe, kolbászokba, akkor a fogyasztója nem fog nagy valószínűséggel kolbászmérgezésben vagyis botulizmusban elhalálozni. A húsmérgezés igen gyakori volt a nátrium-nitrit bevezetése előtt. Érdekes megfigyelni ez esetben azt, hogy a hús egy mérgező és veszélyes hulladék, amit ha nem kezelnek megfelelően egyébb mérgekkel, megöli az embert.

A természet úgy lett megalkotva, hogy ha egy élő szervezet elpusztul, akkor a természetből ellepik a lebontásáért felelős baktériumtörzsek és férgek. Nemrégiben tanúja is lehettem ennek, ugyanis egy pici kis madár kiesett egy fészekből és meghalt. Mikor megtaláltam, már félig megették a húsát a földből érkező fehér színű férgek, amik leginkább egy meztelen csigára hasonlítottak. Ez a természet rendje. De ezen az embernek túl kellett járnia, hogy féktelenül lakmározhassa a leölt állatok tetemeit.  Vannak baktériumok amik megfelelő környezetben, ami például egy leölt állat húsa, szaporodásnak indulnak és jó élőhelyre találnak.
 
Ilyen baktérium a Clostridium botulinum nevű baktérium is. Szóval maradjunk annyiban, hogy a hús simán végezne a fogyasztójával. A nátrium-nitrit, amivel kezelik magát a húst, igen veszélyes mérgező adalékanyag. A gyomorba került nitritekből és az ott lévő fehérjékből nitroaminok képződhetnek. Kísérletek igazolják a nitrittel kezelt húsok és egyes ráktípusok kapcsolatát. Sajnos azt kell mondjam, hogy nem adnám a gyermekemnek egyik felvágottat sem, mert nem szeretném megmérgezni, de hússal sem etetném, mivel szintén le van kezelve az említett vegyülettel. 
 
A másik igen veszélyes idegméreg a nátrium-glutamát ízfokozó, ami az E621 - es jelzést viseli, de izfokozók, hidrolizált növényi fehérje, élesztő kivonat, texturált fehérje néven is megbújik az élelmiszerek összetevőjében.  A virsli vagy párizsi egy igen undorító és büdös maszlag, amit az élelmiszeriparban rengeteg adalékanyaggal kezelnek, hogy eladható legyen. Máskülönben nem kéne a kutyának sem. A párizsik tartalmazzák az összes lehullott szemetet, ami a vágóhídon nyirkaléknak számít. Ilyenek például a szemgolyók, orrok, fülek, lábak, belső hulladékok, nyesedékek, vér. Ezek mind egybe vannak darálva. Gondolhatjuk mennyire büdös és gusztustalan kinézetű lehet ez a maszlag. Nos, a nátrium-glutamát egy igazi szuperhős az élelmiszeriparban. Még a bélsárból is olyan krémet csinál, hogy az, egy ínyenc  étteremben is feltálalhatóvá válik azonnal.
 
 
De a nátrium-glutamát egy neurotoxin, vagyis egy nagyon veszélyes idegméreg.  Gondoljunk csak bele. A nátrium-glutamát közvetlenül az agyban hat, vagyis becsapja a testet és finomnak mutatja az ízlelőbimbóknak azt, ami valójában nem finom, hanem undorító és amit kiköpnénk azonnal e nélkül a szer nélkül. A nátrium-glutamát tönkre teszi az agysejteket, fejfájást, asztmát, szívdobogást, bőrpírt, viselkedési zavarokat okoz. Nem mellékesen említeném meg a függőséget okozó hatását is. Elgondolkodtató, nem igaz? Ki akarja ezt etetni a gyermekével és a családjával? Rossz belegondolni, ha egy kisgyermek egészen pici korától elkezdi enni a kolbászt és a felvágottat. A kisgyermekek még inkább veszélyeztetettebbek, hiszen a még nem teljesen kifejlődött testben, a mérgező anyagok könyebben jutnak be az agyba. Mennyi méreganyag jut be így  szegény pici testébe és mennyi rakódik le az évek folyamán. Vigyázat! A nátrium-glutamát megtalálható nagyon sok késztermékben, ételízesítőben, chipsekben, szószokban és számtalan termékben.
 
Hát ez a nem mindegy kedves emberek. Beteggé tesszük magunkat, családunkat, gyermekünket csak azért mert ez így van megszokva? Pofon egyszerű változtatni akármin. Vagy jobb betegnek lenni, jobb betegen látni majd családunkat? Ne ringassa senki magát abban a hitben, hogy ez nem igaz. Minden úgy van, ahogyan le van írva.
 
Még mielőtt elkezdenének azon tanakodni, hogy ez mekkora hülyeség, vizsgálják meg kérem a hasuk térfogatát ugyanis az evés függősége ma már népbetegség szinten mozog. A legtöbb embernél megfigyelhetőek a tünetek. Van akinél másképpen jelentkezik, van akinél látványosabban, de egy biztos, a nátrium-glutamát nem hagyja majd magát "szó" nélkül.
 
A nép, az egyszerű ember egy pénztermelő birkacsorda. Fogyóeszköz. Senki egészsége nem számít, éppen ellenkezőleg. A gyógyszeripar sikeres működése érdekében kellenek a betegek. Ez ma a világ. Ezért mondom, változtassanak amíg nem késő. Jobb inkább az egyszerűt fogyasztani, a természetesebbet, mintsem beteggé válni a hústól és az efféle kemikáliáktól. Megfelelő táplálkozással, többet tehetünk magunkért mint bármi mással.
 

Titkolt tények: Trianon

Történelmi tény, hogy az I. világháború kitöréséért a Magyar Királyságot felelősség nem terhelte. Ugyanakkor az 1920. évi Békeszerződés delegációi a világháború kitöréséért ...

Csillag Ösvény Jósda