2024. 05. 05., Vasárnap
Adrián,Györgyi névnapja

Megtámadta a 444 újságíróját, a HírAréna főszerkesztője pedig feljelentette a garázda támadót

Megtámadta a 444 újságíróját, a HírAréna főszerkesztője pedig feljelentette a garázda támadót
2015-05-12
3 évig terjedő börtönnel büntetendő az a feltehetően Paks mellett tüntető garázda, agresszív férfi, aki a 30 másodperces videón látható, amint földhöz vágja Ács Dániel újságíró (444) telefonját. Ezután ismét földhöz vágja. Molnár F. Árpád, a HírAréna főszerkesztője büntető feljelentést tett rongálás és garázdaság minősített esete miatt.
 
Sz. L.

Molnár F. Árpád büntető feljelentését a HírArénán olvashatják először:
 
 
Tisztelt Hatóságok!

FELJELENTŐ: Molnár F. Árpád
(...)

Én, Molnár F. Árpád (sz.: Kecskemét, 1972.11.13.; an.: Retezár Mária)

ismeretlen tettes ellen
büntető feljelentést teszek
- a Büntető törvénykönyv (Btk.) 371. § (1) és (2) szerinti Rongálás
- a Btk. 339. § (1) és (2) e) szerinti Garázdaság
miatt.


Indoklás:

A 444.hu internetes oldalon található online média által létrehozott youtube-fiók a https://www.youtube.com/watch?v=wVYdPTEA4AA internetes címre, "Így tört össze a 444-es telefon" elnevezéssel egy vágatlannak tűnő, 30 másodperces, mobiltelefonnal készített videót töltött fel. A videó készítésének helyszíne egy tüntetés, tehát nyilvános rendezvény, ami a büntető törvénykönyvi büntethetőség miatt (Btk. 339. § (2) e)) különös jelentőséggel bír.
 
 
A felvételt az Index korábbi, a 444 jelenlegi - közismert - újságírója, Ács Dániel készítette.

A felvétel egyértelmű tanúsága szerint a filmen látható férfi elkezdett kiabálni és az újságíró Ács Dániel kezéből kiütötte vagy kivette a telefont és földhöz vágta. Miután Ács Dániel a telefont felvette, a férfi ismét kiütötte vagy kivette a kezéből és újra földhöz vágta.

Az ismeretlen elkövető ezzel nem csak a Btk. értelmében büntetendő Rongálást követett el, de szintén a Btk. értelmében Garázdaságért is büntetendő. Mivel a törvénytelen cselekményeket nyilvános rendezvényen követte el, tüntetésen - az is vizsgálandó, egyáltalán bejelentett ellentüntető volt vagy pedig e téren külön szabálysértést követett el -, ezért a Garázdaság cselekménye a 2. bekezdés "e" pontja szerint szerint, azaz súlyosabban, konkrétan 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő!

Becslésem szerint a telefon értéke legalább 80 ezer forint lehetett, de lehetséges, hogy meghaladta a 100 ezer forintot. A kár mindenképpen jelentős, mert így, törött állapotban értékesíteni (eladni) már csak maximum csekély összegért lehet.

A telefon állapotát Ács Dániel ezen az internetes címen látható filmfelvételen mutatja meg: https://www.youtube.com/watch?v=vTQ_HHGPAr0

Külön tekintettel arra, hogy Ács Dániel újságíró udvariasan és "Ön"-özve szólította meg az (állítólag) ellentüntetőket, a férfi viszont idősebb kora - azaz elvárható érett és civilizált gondolkodása - ellenére indokolatlanul duhaj, közveszélyes és kiemelten antiszociális, társadalomellenes cselekményeket követett el, egymás után többször is, ezért az elkövető férfi a társadalomra veszélyes, közveszélyes, nem tudni, hasonló bűncselekményeket milyen gyakran követ el büntetlenül, a bűnismétlés szinte teljesen egyértelmű, ráadásul újságírót támadott meg, ami világszerte kiemelt súlyú bűncselekménynek minősül, ezért a közvéleményt is megbotránkoztató, abban riadalmat keltő férfi - álláspontom szerint - súlyosan vagy kifejezetten szabadságvesztéssel büntetendő. Másként nem valószínű, hogy bűncselekményeit nem ismétli meg változatos formában és helyszíneken, hiszen úgy tűnik, ennyi idős korára sem volt képes megtanulni az elemi civilizációs viselkedés minimálisan elvárható alapnormáit, szabályait és lehet, hogy nem is volt, aki megpróbálta volna neki megtanítani (azaz lehet, hogy eddig mindig elkerülte a büntetést), hogyan kell közösségben és társadalomban viselkedni.


Büntető törvénykönyv:

Rongálás
371. § (1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.
(2) A büntetés vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztés, ha
a) a rongálás kisebb kárt okoz (...).

Garázdaság
339. § (1)
Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít,
amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot
e) nyilvános rendezvényen
követik el.

A fentiekre tekintettel kérem a Tisztelt Hatóságokat a büntető eljárások megindítására és az elkövető személy felkutatására.

Üdvözlettel Molnár F. Árpád keresztény jogvédő, a HírAréna főszerkesztője, a Multimédia Hírháttér alapító-főszerkesztője, tényfeltáró, dokumentumfilmes.

2015. május 12.
Budapest, Hungary.
 
 
Kapcsolódó:
 
 

Titkolt tények: Trianon

Történelmi tény, hogy az I. világháború kitöréséért a Magyar Királyságot felelősség nem terhelte. Ugyanakkor az 1920. évi Békeszerződés delegációi a világháború kitöréséért ...

Csillag Ösvény Jósda