A 6 tagú szavazóbizottság azzal indokolta Orbán Viktor X. kerületi polgármestere, Kovács Róbert szégyendíjazását, hogy nem elég az, hogy Orbán Viktor embereként a médiából már ismert 8 tagú család, Nagyné Bagó Éva, továbbá gyermekei és unokái soha nem tartoztak semmivel, mégis a kilakoltatásukról határozott, fideszes döntését bírósági úton íratta alá, és mivel erről a "mélységesen felháborító és civilizált körökben elfogadhatatlan merényletről és gyűlöletcselekményről" Molnár F. Árpád a Hírháttér Multimédiával és a HírAréna Online-nal dokumentumfilmet készített, ezért Kovács Róbert feljelentést tett a készítők ellen, amiben a szabad és független sajtó és képviselői ellen hatósági politikai üldözés indult.
Kovács Róbert, Kőbánya fideszes polgármestere nagyjából azután kapta "A KŐBÁNYAI MÉSZÁROS" nevet, miután Faragó Ferenc Mihálynét, a 10 gyermekes családanyát és családját kilakoltatta. A kilakoltatás 6 vagy 10 millió forintos költségen történt, egy hadsereg terrorelhárító, rendőri jármű és tűzoltósereg segítségével. A kilakoltatást egy idő után élőben közvetítette a televízió, a közbotrányt okozó, garázda bűnöző polgármester miatt pedig spontán utcai tömegtüntetés jött létre. Nem aktivistákból, hanem járókelőkből és az utcára özönlött tévénézőkből. A polgármester nyilvánvalóan bolond.
A kilakoltatás közben egyébként is többen majdnem öngyilkosok lettek. A tűzoltók a 10 emeletes háznak több ablaka alá ponyvákkal álltak, hogy ha bármelyik családtag vagy otthonvédő aktivista a 6. emeletről tényleg leugrik, hátha éppen a ponyvára ugrik. Kovács Róbert közönséges gyilkos, amilyen Orbán Viktor és családja.
Amikor a kilakoltatásról tudósító Molnár F. Árpádra Kovács Róbert politikai rendőrsége bilincset tett, a tömegtüntetés kordonnal elválasztott tömegei tömeges fújolásba kezdtek, aztán ütemesen elkezdték a rezsim ellen skandálni, hogy "GYILKOS! GYILKOS! GYILKOS! GYILKOS!". Kovács Róbert az őt megválasztó állampolgárok és nők erőszakos gyilkosa! Nem tudni, hányan lettek miatta öngyilkosok! Kovács Róbert közönséges gyilkos, amilyen Orbán Viktor és családja!
A második helyezettnek kijáró kilakoltatási díjat Orbán Viktor másik gyilkos bűnöző polgármestere kapta, a nagyon csúnya parkolási maffia, pszichiátriai és más bűnügyeiről hírhedt, a médiától és az általa a halál szélére kergetett áldozataitól nagyképűen elforduló, velük szóba állni sem hajlandó botrányairól elhíresült Nagy Gábor Tamás I. kerületi fideszes polgármester ez, aki azért kapta a második helyezettnek kijáró Orbán Ráhel-különdíjat, mert miután Csikós Juhász Imre közismert aktivistát kilakoltatta, a vele riportot készítők ellen is hatósági feljelentést tett. A politikai hatóság Molnár F. Árpád ellen indított büntető eljárást, mert a cikket nem ő írta, de a riportot ő készítette. A Molnár F. Árpád ellen a hatóságnak benyújtott DVD-t, amin Nagy Gábor Tamás bűncselekményeiből van egy sokrétű összeállítás, a hatóságok nem hajlandók vizsgálni, de Polt Péter ügyészsége követelőzésére a HírAréna és a Hírháttér vezetőit, Molnár F. Árpádot továbbra is gyanúsítottként, Domján Tibort pedig tanúként idézték többször a rendőrségre. A hatóság kizárólag arra kíváncsi, ki mondott csúnyát Nagy Gábor Tamásra és maffiahivatalára, de azt nem hajlandók vizsgálni, hogy miért igaz, amit mondtak. Tudniillik Orbán Viktor és bűnöző családja szerint mindig a feljelentőt kell üldözni, soha sem az elkövetőt. Egy fideszes pedig mindig szent, és ez olyan tény, ami nem szorul vizsgálatra. Domján Tibor ismételt rendőrségi beidézésére döntöttek úgy, hogy Nagy Gábor Tamás ismét kilakoltató díjat kapjon.
Érdekesség, hogy a díjat eredetileg is Nagy Gábor Tamásról nevezték el, miután politikai üldözéseket indított a kilakoltatásai és a bűntettei védelmében, az első díjazásban ő lett a győztes, és most, hogy a díj második alkalommal került kiosztásra, megint Nagy Gábor Tamást kellett kalodába zárni. Így csinált örök időkre hülyét magából Orbán Viktor, Nagy Gábor Tamás és Polt Péter ügyészsége.
A szavazóbizottság ezúttal 6 tagból állt, mert ennyit sikerült a mostani szavazásra összehívni.
Kérdésemre a zsűri tagjai azt felelték: a Kilakoltató Díjakra bárki magyar vagy külföldi állampolgár javasolhat civilt, politikust, hatósági vagy magánszemélyt, amennyiben hitelt érdemlően (pl. a médiából) igazolni tudja, hogy a jelöltje kilakoltatást elrendelt, vagy abban, illetve annak folyományaként olyan erkölcstelen, vagy a társadalomra kifejezetten közveszélyes cselekményben vett részt, amely miatt megérdemelheti a kalodát. Egy személy egyszerre több, mint két személyt is javasolhat a szégyendíjra. De a szervezők kérik, hogy jelöljék meg azt a hírforrást vagy dokumentumot, ami bizonyíthatja, hogy a szóbeli vagy tettbeli cselekményt a jelölt elkövette.
A díj története, röviden:
1. díjkiosztás:
A Nagy Gábor Tamás Kilakoltató Fődíjat Nagy Gábor Tamás kapta.
Az Orbán Ráhel-különdíjban Orbán Ráhel részesült.
2. díjkiosztás:
A Nagy Gábor Tamás Kilakoltató Fődíjat Kovács Róbert kapta.
Az Orbán Ráhel-különdíjban Nagy Gábor Tamás részesült.