Eörsi Mátyás a Demokratikus Koalíció (DK) tagja, 2002 és 2009 között az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése liberális frakciójának többször újraválasztott vezetője.
Mint azt Eörsi Mátyás Kálmán Olgának nyilatkozta az Orbán-közeli bűnözők amerikai kormányzati kitiltásáról:
- Az amerikai diplomácia elment a külügyminisztériumhoz és tájékoztatta őket azokról az aggályokról, amelyekről most már tudunk - ez nem tudom, egy hónapja vagy két hónappal ezelőtt történt -; kérte a magyar hatóságokat, hogy nézzenek utána. A magyar hatóságok semmit nem csináltak ezekben az ügyekben nyilvánvalóan. A magyar hatóságoknak van itt rendőrsége, van itt ügyészsége, amik ellenzéki jelölteket el tudnak vinni rabpórázon, hát nekik vannak erre apparátusaik!
Kálmán Olga a megbízott amerikai nagykövet kapcsán szólva az alábbiakat mondta:
- Erről is beszélt az ügyvivő, tehát erről is beszélt, hogy tájékoztatták Magyar Leventét, a gazdaság diplomáciáért felelős helyettes államtitkárt illetve Szijjártó Pétert
[jelenleg külügyminiszter - a szerk.], hogy milyen ügyeket derítettek fel és milyen lépések várhatók ezután.
Eörsi Mátyás a magyar újságírók, emberjogvédők, korrupciós ügyeket leleplezők és más tényfeltárók, valamint politikai üldözöttek részéről a naponta tapasztaltakkal koherensen így válaszolt:
- Meggyőződésem, hogy a magyar kormány a füle botját nem mozdította! Ezekre a jelzésekre, amiből ők joggal azt vonták le: akkor nyilván támogatják ezeket a korrupciós ügyeket! És erre egy olyat kellett lépni, amely nagyot szól, hogy a magyar kormány is meghallja!
Az Orbán Viktor kiszolgálására fenntartott közpénz-bűnözők USÁ-ból való kitiltásának érdekességei közé tartozik, hogy az ügyben még az Amerika-gyűlölők és az ugyanilyen magyarországi nácik is - úgy tűnik - az Egyesült Államok oldalán állnak, Orbán Viktorral és oligarchatúrájával szemben.
Orbán Viktor és kormányzata, azaz a rendőrség, az ügyészség szervezetei és a bíróságok részéről védett bűnözők sajátosságai közé tartozik, hogy miközben minden olyan nyilvánvaló bűncselekményt, amiket róluk tanúkkal, film- és hangfelvételekkel stb. civilek, jogvédők vagy újságírók feljelentenek vagy nyilvánosságra hoznak, Orbán Viktor politikai bűnözői (tehát a maffia) a lakosság pénzén eltartott rendőrséggel, ügyészséggel és bírósággal összefogva nem csak egytől egyig, az utolsó szálig eltussolják, de a tanúk, feljelentők, emberjogvédők és tényfeltáró újságírók ellen indítanak büntető pereket. A keresztények, jogvédők és újságírók elleni elmarasztaló bírósági ítéletek olyankor is általánosak, amikor az abszolút ellenkező tényállás filmfelvételekkel bizonyított, valamint amikor ezen filmfelvételek az interneten a világ összes országa részéről elérhetők.
Végezetül egy kis orbáni hallálista:
Mint azt egy EBESZ-es az ATV-ben korábban elmondta, 2010 óta - tehát amióta Orbán Viktor mintegy teljhatalomhoz jutott - 800 törvényt hoztak Magyarországon a diktatúra kiépítése irányába. Egyébként ehhez hasonló mennyiségű diktatúratörvénykezés Magyarországon utoljára a II. Világháborút követő sztálini terror felépítése idején történhetett. Továbbá Orbán Viktor alatt Magyarország lett az Európai Unió 28 tagállamának számos fő tekintetben legutolsója, így demokrácia szempontjából is a legeslegutolsóvá, a sereghajtóvá, Európa szégyenpéldájává vált. Egyúttal Magyarország az egyetlen, amely az EU összes tagállama közül az elnöki diktatúrák mindent szétrohasztó bűnöző maffiarendszerére hasonlít. A nemzetközi felmérésekben pedig a magyar fiatalság a sereghajtók közé tartozik az intelligencia vagy pl. a problémamegoldó képességek terén. A Világgazdasági Fórum versenyképesség listájában, a kormányzati politika átláthatósága kategóriában Magyarországot a 148 országból a 132. helyre sorolták. Orbán alatt tovább gazdagodtak a gazdagok és tovább szegényedtek a szegények. Más felmérések pedig kimondták pl. azt, hogy az EU összes tagállama közül a magyaroknak számít a legkevésbé a demokrácia, a piacgazdaság, a szabadság, a bizalom, a tolerancia, az önrendelkezés, a nyitottság. A nagyjából a fejlett világ országait tömörítő OECD 2012-es adatai szerint pedig a 34 tagállamból csak háromban dolgoznak többet az emberek, mint Magyarországon.