2024. 11. 23., Szombat
Kelemen,Klementina névnapja

Helmeczy László szerint gyanús körülmények között haltak meg a hatalom útjában álló személyek

Helmeczy László szerint gyanús körülmények között haltak meg a hatalom útjában álló személyek
2014-03-23
Ha Önnek, kedves választópolgár, dolga akad a jelenleg regnáló hatalommal, vajon vesz tartós tejet, belekezd-e egy könyv olvasásába vagy inkább megnézi még utoljára a gyerekeit, mert lehet, hogy holnap egyszer csak rosszul lesz? - tette fel a kérdést - Welsz Tamás és Komáromi András halála kapcsán - Helmeczy László ügyvéd, akivel - sértetti jogi képviselőként - korábban gyakran találkoztunk a romák elleni sorozatgyilkosságok tárgyalásának ülésein is, amely gyilkosságsorozatot pedig joggal nevezhetjük a háború utáni idők első faji alapú népirtásának, melynek állami érintettsége szintén egyre tagadhatatlanabbá válik.

Domján Tibor, Budapest
 
 
 
Körülbelül egy hete kérdeztek meg lakossági fórumon arról, hogy mit gondolok a Simon-ügyről. Nem a szabolcsi Simon Miklósról, aki a bíróság előli menekülés nagymestere, hanem az országos médiában olvasható Simon Gáborról. Akkoriban merült fel Welsz Tamás neve az ügyben egyre gyakrabban a jobboldali médiában. Az ügyet részletesen nem ismervén csak a lassan négy évtizednyi védői tapasztalatalapján tudtam azt mondani, hogy Welsz Tamás egészsége miatt aggódom, mert az ilyen típusú vallomások után megesik, hogy valaki hirtelen legurul a lépcsőn, szívrohamot kap, vagy eltűnik és nem találják.

Néhány nappal ezelőtt a megyei sajtó előtt is beszéltem arról, hogy vajon mi történik akkor, ha Welsz Tamás eltűnik, baleset éri és majd csak a választások után derül ki, hogy mi történt vele. Addig természetesen a Hír Tv-nek és a Magyar Nemzetnek időközönként „tudomására jutnak” azok, a törvénytelenül a nyomozó hatóságtól kiszivárgó hírek, amelyekre épp szüksége van a FIDESZ-nek kampány célból a választási ellenfelek lejáratására.

Utaltam arra is, hogy szerencsére ez inkább a Szicíliáról, a maffiáról szóló filmekben szokott így lenni, nálunk ez nem jellemző. Vagy mégis?

Néhány hónapja Komáromi András, miután eladta a kormánynak szombaton a Welt 2000Kft-t, másnap, vasárnap, 47 évesen meghalt, úgy, hogy előtte nem volt beteg. Sajnos 3 kiskorú gyermeke maradt árván. A Welt 2000 Kft. fejlesztette azt a programot, az EMIR-t, amelyből két kattintással lehívható, hogy mi van a pályázati pénzekkel, melyik pályázat hol tart, melyik megrendelést, melyik vállalkozó nyert meg. Kellett a kormánynak a program, meglett a program. A tulajdonos másnap halott volt.

Welsz Tamásról nem tudjuk, hogy mit mondott a hatóságnak, de tegnap, március 20-án a rendőrautóban egyszer csak rosszul lett és meghalt. A mai (március 21-i !)Magyar Nemzet – ki tudja honnan szerzett információk alapján – azt írja, hogy„a 41 éves férfi a napokban jelezte a Nemzeti Nyomozó Irodának, hogy terhelő dokumentumokat szeretne átadni a rendőrségnek. A nyomozók a vállalkozót autóval szállították a bizonyítékokért – egy érdi és egy budai – helyszínre, közben Welsz Tamás rosszul lett. A rendőrök a férfit azonnal az Alkotás utcai mentőállomásra vitték, ahol azonban már nem tudtak rajta segíteni.”

Több évtizedes védői praxisomból tudom, hogy a terhelő bizonyítékok átadásában nem szoktak a tanúk, vagy a gyanúsítottak belehalni, különösen akkor nem, ha eleve ők „szeretnének” bizonyítékot átadni a hatóságnak. Azt is a gyakorlatból tudom,hogy a Magyar Nemzet mai fenti információi törvényes úton nem juthattak a lap birtokába.

Természetesen én senkit nem gyanúsítok semmivel. Mindkét személy természetes halált halt.

Csak rosszkor.

Viszont felmerül a kérdés: Ha Önnek, kedves választópolgár, dolga akad a jelenleg regnáló hatalommal, vajon vesz tartós tejet, belekezd-e egy könyv olvasásába, vagy inkább megnézi még utoljára a gyerekeit, mert lehet, hogy holnap egyszer csak rosszul lesz?

Nem kellene olyan országban élnünk, ahol nem halnak meg gyanús körülmények között a hatalomnak útban lévő személyek?
 
Nyíregyháza, 2014. március 21.
Dr. Helmeczy László
 
A kapcsolódó irodalomból:

Titkolt tények: Trianon

Történelmi tény, hogy az I. világháború kitöréséért a Magyar Királyságot felelősség nem terhelte. Ugyanakkor az 1920. évi Békeszerződés delegációi a világháború kitöréséért ...

Csillag Ösvény Jósda