2024. 12. 26., Csütörtök
István névnapja

Észak-Korea Külügyminisztériumából békéről és Korea újraegyesítéséről

Észak-Korea Külügyminisztériumából békéről és Korea újraegyesítéséről
2016-07-12
Részletek Mr. Choe Un Ju tudományos munkatárs tanulmányából, a Leszerelés és Béke Intézetéből, amely tanulmányt Észak-Korea Külügyminisztériuma jegyezte, 2016. június 30-án. A teljes tanulmányt is elolvashatják angolul.

A Tisztelt Olvasók ismét bepillantást nyerhetnek a nyugati média által elhallgatott észak-koreai álláspontba.

A tanulmányból részeket kiemelve, azok egy részének magyarra fordításával Emma Paradigmát megbízta Molnár F. Árpád.
 
Sz. L.

Az igen tisztelt KIM JONG UN elnök úr a Koreai Munkáspárt Hetedik Kongresszusán történelmi jelentésében meghatározta a tartós béke megerősítésének irányát a Koreai-félszigeten, valamint ismertette az újraegyesítés szövetségi keretek közötti megvalósítását a nemzeti függetlenség és nagy nemzeti egység óhajának kinyilvánításával. Ez a legmegfelelőbb irányvonal, amely megerősíti a Koreai-félsziget és Északkelet-Ázsia stratégiai egyensúlyát.

Korea független újraegyesítése és az északkelet-ázsiai béke:

Északkelet-Ázsiában a legjobb alternatíva a stratégiai biztonsági egyensúly megszilárdítására, egy a Koreai-félszigeten létrehozott független egységes állam, amely semmilyen külső országra nem támaszkodik.

A Koreai Népi Demokratikus Köztársaság fenntartja azt az álláspontját, hogy Korea újraegyesítésének függetlennek kell lennie. A nemzeti függetlenség hirdetése és a nagy nemzeti egység megfelel a koreai nép vágyainak és kívánságának. Ez az elképzelés külföldi beavatkozástól mentes, békés Korea-közi megállapodást irányoz elő és egy egyesült állam létrejöttét segíti elő, amely az újraegyesülést követően nem támaszkodna egyetlen szomszédos államra sem. Ez nem csak Északkelet-Ázsia legnagyobb háborús veszélyét szüntetné meg, hanem és az USA fenntartott stratégiai dominanciáját is, és a továbbiakban kilátásba helyezné a régió országainak kiegyensúlyozott fejlődését és együttműködését.

A KNDK-val folytatott Korea-közi párbeszéd kedvéért az USA által támogatott dél-koreai hatóság hagyjon fel azzal a "rendszerek egyesítésére" folytatott gyakorlatával, amely ideológiájának és rendszerének kiterjesztését segíti a KNDK felé.

Az USA hívatlan kívülállóként a saját érdekei érdekében megpróbálja kihasználni a Koreai-félsziget problémáját abból a célból, hogy megvalósíthassa a saját ázsiai egyensúlyi stratégiáját, kevés figyelmet szentelve a Koreai-félsziget érdekeinek, és a régió országainak.

Az USA stratégiája megvalósításának szükségességét úgy igazolja, hogy folyamatosan súlyosbítja a feszültséget a félszigeten, és beavatkozik a Koreai-félsziget ügyeibe, gátolva ezáltal önálló újraegyesítését. Dióhéjban ez azt jelenti, hogy Dél-Korea újraegyesítési kísérlete külföldi erők és a két Korea közti szembenállás miatt sosem vezethetne az egyesítéshez, de kedvező környezetet biztosíthat az USA békefenntartó stratégiájának, az USA stratégiai pozíciójának fokozása révén a Koreai-félszigeten és Északkelet-Ázsiában.

Napjainkban néhány elemző a szomszédos országokban azt állítja, hogy Korea független újraegyesítése gyengítheti az USA koreai-félszigeti befolyását, abban a tekintetben, hogy megelőzze, hogy a szomszédos országok belekeveredjenek egy Korea-közi konfrontációba, és mégis lehetővé teszi számukra, hogy maximálják a stratégiai érdekeiket. A különböző újraegyesítési nézetek közül az, amely a dél-koreai hatóságok elnyomó gyakorlatát jelenti, az sosem lesz tolerálható.

A KNDK támogatja az ország újraegyesítését, a Koreai-félsziget tartós békéjének biztosítását, a fegyverszüneti megállapodás felváltását békeszerződéssel és olyan szövetségi állam létrehozásával, amely elismeri és tolerálja egymás fennálló ideológiáját és rendszerét az egész nemzet kívánságával és igényeivel összhangban.

Ezzel szemben jelenleg az USA és a dél-koreai hatóságok folyamatosan súlyosbítják a feszültséget a közös katonai gyakorlatokkal és fegyverkezéssel, úgy téve, mintha a mostani fegyverszünet a rendszerek egyesítését szolgálná a félszigeten.

A békeszerződés és a szövetségi formában létrehozandó újraegyesítés az Északkelet-Ázsiában létező hidegháború lebontását szolgálná, és a Koreai fegyverszünet létrehozásának és fenntartásának alapja lenne. Ez megalapozná az új regionális biztonsági egyensúlyi szerkezetet, amely biztosítaná a békét. Ez az óhajtott stabilitás a félszigeten nem sértheti a szomszédos országok érdekeit és a már kialakított észak- és dél-koreai viszonyok épségét. Ezért a Koreai-félsziget békéje és biztonsága, és az ország szövetségi formában létrehozandó újraegyesítése valójában igazságos és méltányos módja a környező országok térségi békéjének és jólétének, habár a rendszeregyesítés veszélyes lépés, amely akár katonai konfrontációt és nukleáris katasztrófát okozhat Északkelet-Ázsiában.

Az USA és a szomszédos országok felelőssége:

A hidegháború idején az USA elég sikeres fordulatot tett Dél-Korea stratégiai erőviszonyaiban a félsziget megosztásának befagyasztásával.

Napjainkban az USA Kína és Oroszország által próbálja az egész Koreai-félsziget felügyelete alatt tartani. Ebből a célból egyrészt az Egyesült Államok szándékosan súlyosbítja a feszültséget a Koreai-félszigeten, és a feszültséget használja fel arra, hogy mentséget találjon az egyre támadóbb hadserege elleni kritikákkal szemben. Ezenfelül arra törekszik, hogy a rakétavédelmi rendszerrel gyengítse a térségben a stratégiai rivális katonai erejét.

Másrészt Kína és Oroszország nem csak szorosan követi az USA mozgását, hanem erőteljesen fellép ellene.

A KNDK 7. Kongresszusa után a KNDK nagyon elszánt, hogy a szélsőséges feszültséget felváltsa a párbeszéd légkörével, és a szomszédos országok is a feszültség mielőbbi megszüntetését akarják a félszigeten.

Az USA-ban tudatosítani kell azt a tényt, hogy minél nagyobbá válik a feszültség a Koreai-félszigeten, annál nagyobb lesz a csatlakozó békeszerető államok ellenlépése, amelyek siettetnék az USA stratégiai bukását. Az USÁ-nak, a koreai megosztottság fő okozójának ki kellene vonnia az agresszív erőit és hadi felszerelését a Koreai-félszigetről, és levenni a kezét a Koreai-félsziget problémáiról. Az USÁ-nak azonnal fel kellene hagynia stratégiai felszerelések dél-koreai behozatalával, beleértve a nukleáris meghajtású tengeralattjárókat és stratégiai bombázókat, és teljesen beszüntetni az ehhez kapcsolódó katonai háborús gyakorlatozásokat.

A Dél Koreai hatóságok keservesen bánni fogják a KNDK jelentős intézkedésekre vonatkozó javaslatainak visszautasítását, amelyek enyhítenék a katonai feszültséget és a konfliktusveszélyt, főként a katonai demarkációs vonal mentén és a Nyugati Tenger hotspotjaiban, és kiterjesztenék az intézkedés hatályát, amelyen a katonai bizalom alapul.

Az egyetlen módja, hogy a szomszédos országok is korrekt és pozitív módon járuljanak hozzá Korea újraegyesítéséhez, ha támogatják a Korea-közi együttműködési és újraegyesítési megállapodás megkötését, amely szerint Korea újraegyesítése független módon és békésen valósul meg.
 
 
 
A további észak-koreai irodalomból:
 

Titkolt tények: Trianon

Történelmi tény, hogy az I. világháború kitöréséért a Magyar Királyságot felelősség nem terhelte. Ugyanakkor az 1920. évi Békeszerződés delegációi a világháború kitöréséért ...

Csillag Ösvény Jósda