A pest megyei Dömsöd nagyközségből, a Tókert utcából több lakó azt panaszolta lapunknak, hogy az utcájukban nagyon büdös a víz. Az ANTSZ-t is értesítették, ahol az ANTSZ megvizsgálta a vizet, de abban a vizsgálatot elvégző - általunk meg nem nevezett ANTSZ-es szakértő - nem talált fertőzést. Hanem azt közölte, hogy csatornázási munkálatok miatt a víz erősen klórozott, de "végülis iható". Azt javasolta, hogy a lakók forralják fel a vizet és úgy igyák. A lakosok pedig azt mondják, az felforralást követően is büdös maradt. A panaszosok nem értik, miért lenne attól büdös a víz, hogy szennyvízcsatornát javítanak.
Az ANTSZ kérésére a lakók vártak, de a víz minőségében javulás egy hét után sem következett be. Ezután értesítették lapunkat.
A helyi boltra - mondják az ott lakók közül többen - eddig is ki volt írva, hogy a vizet fel kell forralni.
A lakosok arra panaszkodnak, hogy mivel az utcát lényegében romák lakják, az állam ezért nem foglalkozik a víz minőségével. Mint az a jelenkorban a világ alighanem minden népénél általános, a lakosok közül itt is többen arra gyanakodnak, hogy szándékosan mérgezik őket.
Az elmúlt években lényegében az egész bolygón megerősödtek azok a nézetek - az USÁ-tól a teljesen Internetmentes afrikai törzsekig -, hogy a nyugat szándékosan mérgezi, irtja és pusztítja őket. A klórral szemben világszerte kialakult mély ellenérzéseknek is bőségesen megvan a tudományos alapjuk. Pl. klórozott vízzel való zuhanyzás irritálja a nyálkahártyát, a tüdőt, hátrányos hatással van a légzésre, allergiás reakciókat okozhat stb.
A klór gáz formájában különösen mérgező. Mérgező klórgáz szabadul fel pl. fürdés és zuhanyzás közben vagy egyes anyagokkal (pl. tisztító szerekkel) érintkezve, amely az emberi szövetek víztartalmával érintkezésbe lépve pedig sósavat képez - így kiváltképpen a szemen vagy a felső légutakon, orrban, torokban stb. A bőrt kiszárítja, a klórgáz - pl. zuhanyzáskor - a bőr pólusain keresztül bejut a szervezetbe. Tudományos eredmények szerint egyetlen zuhanyzás során is annyi klór kerül a szervezetbe, mintha az ember fél tucat klóros vizet inna. A klórozott víz enyhébb esetekben is gyakran okoz nehézlégzést, köhögést, fullasztó közérzetet, szemviszketést vagy a szemben szúró és égő fájdalmat, könnyezést. Mindenki tudja, milyen, amikor a csapvizet megengedve fehéres, zavaros víz kerül a pohárba, ami pezseg. Mindenki ismeri az élményt, amikor ezt a szájához emelve inni készül, de fintorral az arcán eltolja a poharat, a belégzése pedig mintegy automatikusan elakad. Na, az a felszabaduló klórgáz miatt van. A szervezet érzékeli az irritációt, a mérgezés első tüneteit.
A szervezet védekezik a klór bevitele ellen és gyakran észlelhető tüneteket produkál, hogy az illető tegyen azért, hogy ne érintkezzen a szerrel.
A klór gáz formájában felszabadulva a legmérgezőbb. Így 2 percen belül halált is okozhat, ami ritka, mivel a szervezet olyan rohamokat produkál, ami az alanyt menekülésre készteti a mérgezett közegből.