Titkolt tények: Trianon
Történelmi tény, hogy az I. világháború kitöréséért a Magyar Királyságot felelősség nem terhelte. Ugyanakkor az 1920. évi Békeszerződés delegációi a világháború kitöréséért ...
Az M6-os autópálya építésével összefüggésben 3 millió eurót kézbesített. Ez az összeg kizárólag a balliberális érdekkörök „jussa” volt. A jobboldal korrupciós igényének kielégítése nem rajta keresztül történt.
A korrupciós pénzek a Strabag akkori „kijáróemberétől”, az osztrák-magyar állampolgárságú Aczél Zoltántól kerültek a „táskahordóhoz”.
A „táskahordó” szocialista és szabaddemokrata emberekkel állt kapcsolatban: konkrétan Puch László és érdekkörével, valamint Mesterházy Ernő és érdekkörével.
A fideszeseket közvetlenül a Strabag úgynevezett „lobbistája”, Aczél Zoltán „intézte”, a megállapodás szerint Simicska Lajoson és Nyerges Zsolton (Közgép Zrt.) keresztül. Aczél gyakorlatilag napi kapcsolatban állt az említett pénzemberekkel.
A vesztegetési pénzek a legmagasabb politikai szinten tevékenykedőemberekhez „szállhattak” - miniszteri, államtitkári magasságokig…
A Strabag sikereit „elősegítő” korrupciós pénzek 80 százaléka készpénzben, táskákban, 20 százaléka offshore cégen keresztül érkezett a „táskahordóhoz”. Az offshore cég Aczél Zoltán érdekeltségébe tartozott.
Vesztegetések vasúti beruházásokkal, a 4-es metró építésével és a Margit-híd felújításával kapcsolatban is történtek - több millió euró nagyságrendben. A pénzek címzettjei gyakorlatilag ugyanazok voltak, akik más nagyobb projektben is „címzettek” voltak.
A pártok „nagykoalícióban” bűnöznek: ha pénzről van szó, akkor nincsenek ellentétek a politikai érdekcsoportok között. Az aktuális kormányoldal és az aktuális ellenzék is kanalazhat a „leveses tálból” - persze, nem egyforma mértékben. Az arányok nagyjából úgy néznek ki, hogy hozzávetőlegesen 70 százalékot visz az aktuális kormányoldal, és mintegy 30 százalékot az aktuális ellenzék.
A korrumpáló cég - jelen esetben a Strabag - túlszámlázásokkal, „előre nem tervezett” pótmunkákkal „hozta vissza” az előre kifizetett csúszópénzeket, a munkálatokat kizárólag a mérnökök tudták úgymond leigazolni - jogilag védhetően. Általában 20-40 százalékkal szoktak eltérni a szerződésben rögzített összegtől - felfelé. Ez lehet a korrupciós ráta Magyarországon.
A Margit-híd felújítása az eredeti szerződésben rögzített összegnek közel a kétszeresébe kerülhetett. Így „vették ki” a korrupcióra fordított pénzeket és az extraprofitot a projektben résztvevő társaságok.
Történelmi tény, hogy az I. világháború kitöréséért a Magyar Királyságot felelősség nem terhelte. Ugyanakkor az 1920. évi Békeszerződés delegációi a világháború kitöréséért ...
Kevesen élték túl a rendszerváltozás utáni olajmaffia leleplezéseit, de Karancsi Tibor rendőr százados a túlélők közé került. Vele készítettünk interjút. Az állami maffializmust le...
A HírAréna főszerkesztője, ingyenes és keresztény jogvédő és dokumentumfilmes ma feljelentette Orbán Viktort Hivatali vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt, Vida Ildikót H...