2024. 05. 01., Szerda
Fülöp,Jakab névnapja

Bokros Lajos: Orbán számára mintaállam az azeri fasiszta diktatúra

Bokros Lajos: Orbán számára mintaállam az azeri fasiszta diktatúra
2014-11-12
- Ez az ország (Azerbajdzsán) arról szól, hogy diktatúra van, méghozzá egy fasiszta diktatúra, börtönökkel, koncentrációs táborokkal, semmiféle sajtószabadság, gyülekezési szabadság és semmiféle demokrácia nincs - kezdte mai nyilatkozatát Bokros Lajos, az 1994-től 1998-ig kétharmados Horn-kormány második pénzügyminisztere, akit az ATV-ben Mészáros Antónia kérdezett annak kapcsán, hogy tegnap a világ egyik leghírhedtebb tömeggyilkos, népelnyomó és fasisztoid diktatúrájának elnök diktátora, Ilham Aliyev Magyarországra jött, ahol szívélyesen és dicshimnuszokat zengedezve fogadta Orbán Viktor, az Európai Unió 28 tagállamának demokratikus sereghajtója.

Cikk: Molnár F. Árpád

Azerbajdzsánról, a világ egyik leghírhedtebb, az örményeket származás, tehát faji alapon üldöző és a lakossággal is gyilkoltató elnöki diktatúrájóról a magyar lakosság eddig leginkább annak kapcsán hallott, amikor 2012-ben Orbán Viktor - Azerbajdzsán kérésére - kiengedte a börtönből az azeri baltás gyilkosként elhíresült azeri baltás gyilkost, Ramil Safarovot, aki Magyarországon megölt egy örmény származású, alvó katonát, mert örmény volt. Odahaza pedig azt tanítja az egyébként szó szerint tömeggyilkos elnök diktátor, a tegnap Orbán Viktorhoz látogatott Ilham Aliyev, hogy aki megöl egy örményt, az igazán nagy hős és hatalmas hazafi.
 
Ramil Safarov, az azeri baltás gyilkos hazatért Azerbajdzsánba, ahol az alvó embert faji, tehát fasiszta alapon, baltával meggyilkoló baltás - pszichiátriai szempontból feltétlenül legalább - súlyos pszichopatát hatalmas állami ünnepély fogadta. Utcát, iskolát stb. is elneveztek róla.
 
Orbán Viktor tettét kvázi háborús forrongás fogadta. Magyarországon tömegtüntetéseket okozott, Örményország pedig megszakította a diplomáciai kapcsolatait Magyarországgal.
 
A Wikipediában, Azerbajdzsán alatt olyan hosszadalmas dicshimnuszt olvashatunk, mintha maga őszentsége Ilham Aliyev azeri elnök diktátor írta volna, vagy Orbán Viktor fogalmazta volna meg saját dicsőséges és győzedelmes eredményeiről. A Wikipedia körüli botrányokhoz hozzátartozik, hogy akik a rendkívül súlyos és szélsőséges torzításokat és hamisításokat javasolják korrigálni - amely hamisítások mögött egyébként (a külföldi botrányokból tudjuk) gyakran a Wikipédiába beépült titkos szolgák, valamint gazdasági bűnözők állnak -, tehát amikor a normális emberek a rendkívül durva és a legigénytelenebb (az utóbbi esztendőkben rendkívül Orbán-arcú) hamisításokat javasolják korrigálni, olyankor általában az a gyakorlat, hogy a korrekt tájékoztatás hívei ellen az ideológiailag elkötelezett vagy haszonelvű bűnözőkként beépült Wikipédia-szerkesztők kollektív támadásokat indítanak, minden munkáit törlik, a dokumentarista tájékoztatót pedig végleg kizárják.

Bokros Lajosnak azonban - amiképpen a világ emberjogi szervezeteinek, valamint a megmenekült tanúknak és politikai üldözötteknek - ellentétes a véleménye a világ egyik leghírhedtebb elnöki diktatúrájáról, Azerbajdzsánról, semmint hogy a magyar Wikipedia agitációs propagandáját támogatná az azeri népirtások és elnöki tömeggyilkosságok fasiszta rendszerében.

- Már Heydər Əliyev [ejtsd: Hejdár Álijev - a szerk.] idején jártam ott - kezdte nyilatkozatát Bokros Lajos -, majd következett a fia, İlham Əliyev [Ilhám Álijev - a szerk.], és ez az ország arról szól, hogy diktatúra van, méghozzá egy fasiszta diktatúra, börtönökkel, koncentrációs táborokkal, semmiféle sajtószabadság, gyülekezési szabadság és semmiféle demokrácia nincs.

Bokros Lajos tehát egyetlen, rövidnek nevezhető mondatban összefoglalta kb. a legfontosabbakat, amiket Azerbajdzsánról tudni kell. Hosszas, jó pár oldalas dicsőséghimnuszok helyett inkább lényegre törően.

A korábbi pénzügyminiszter rögtön a fenti, bevezető mondata után - szándéka ellenére is - segített megvonni a párhuzamot Orbán Viktor és a Wikipedia között, amikor az egyébként ténylegesen származás alapú gyűlöletre helyezkedő, tehát fasisztoid vagy fasiszta, saját lakosságát is elnyomó, terrorban tartó és tömegesen gyilkoló Azerbajdzsánról kijelentette:

- Ez mintaállam Orbán Viktor számára.

A legsúlyosabb és leginkább tömeggyilkos elnöki despota rendszerek gyakori velejárója, hogy az elnök a hatalmát - miként a királyságokban - apáról fiúra utódolja. Amiképpen ez az Orbán által a jövő útjaként is meghirdetett szovjet-orosz blokkban igen hétköznapi, így lett ez Azerbajdzsánban is, ahol Heydar Aliyevet fia, Ilham Aliyev követte a - majdnem azt írtam: "trónon", de hát valójában erről van szó - elnöki hatalomban, tehát a trónon.

A műsorvezető Mészáros Antónia emlékeztetett arra, hogy az idősebb Aliyev koszorút kapott Szijjártó Pétertől, Orbán Viktor külügyminiszterétől és a magyar sajtó azt is felrótta Aliyevnek, hogy KGB-ügynök volt. Bokros Lajos válasza:

- Hát persze, hogy az volt, máskülönben nem lehetett volna az azerbajdzsáni kommunista párt vezetője. Tehát ezt tudni kell, hogy a kommunista rendszerben minden úgynevezett szovjet tagállam vezetője az legalább annyira be volt fűzve a titkosszolgálatba, mint amennyire a párt bürokráciájába. Következésképpen ha itt mintaállamról beszélnek, akkor ez saját magukról szól.

Bokros Lajos elismerte, hogy a nyugat is szokott diktatúrákkal üzleti kapcsolatokat folytatni, ugyanakkor kiemelte:

- De viszont nem nevezi mintaállamnak.

A közgazdász Bokros Lajos itt azt a rendkívül feltűnő orbáni jelenséget is érintette, amiben a magyar miniszterelnök, az Európai Unió 28 tagállamának demokratikus sereghajtója a nyugatot, amelynek asztaláról oligarcháival sok ezermilliárdokkal jóllakik és szélsőségesen kritikátlan szociopataként zabál, aközben egyrészt ugyanerre az asztalra sugárban hasmenést ürít, miközben a világ leginkább tömeggyilkos elnöki diktatúráit - egyiket a másik után - magasztalja és azokban általában egy jottányi hibát nem talál. Ellenben mintaállamként propagálja, sőt, még az Európai Unió szívében, Brüsszelben is azt mondja, hogy az EU országait is elnöki rendszerekké kellene átalakítani.

- Hogyha egy ország vezetése - jelentette ki Bokros Lajos - ideológiailag és politikailag azonosítja magát egy fasisztoid diktatúrának a vezetésével, az saját magáról állítja ki a szegénységi bizonyítványt. Ez nagyon fontos, ezt a magyar népnek meg kell érteni.
 
Orbán Viktor tegnap többek között azt nyilatkozta:
 
- ... számos okunk van arra, hogy nagy tisztelettel említsük Azerbajdzsánt és Ilham Alijev elnök urat.
 
Orbán Viktor közölte, hogy meg kell említenie az azeri elnök apját is, aki „ezt az országot alapította”. Orbán azt is megjegyezte, hogy az Alijev családot is tiszteli.

Bokros Lajos szerint egyébként "az azeri gázról még nem érdemes beszélni jó tíz évig", mivel sem nemzetközi infrastruktúra, sem gázvezeték stb. nincs, viszont:

- ... arról érdemes beszélni, hogy ha befektetési lehetőségeket akarnak a magyar oligarchák, akkor Azerbajdzsán nagyon jó, mert az egy rendkívül korrupt állam, következésképpen ezekkel az úgynevezett politikai korrupciós kapcsolatokkal minden elintézhető.

Bokros Lajos elmondta, hogy a gazdasági kapcsolatok végképp nem azt jelentik, hogy:

- ... olyan szimbolikus politizálást folytatunk, ami a magyar társadalmat és a magyar politikai rendszert közelebb hozza ezekhez az egyértelműen fasisztoid diktatúrákhoz.
 
 
 

Titkolt tények: Trianon

Történelmi tény, hogy az I. világháború kitöréséért a Magyar Királyságot felelősség nem terhelte. Ugyanakkor az 1920. évi Békeszerződés delegációi a világháború kitöréséért ...

Csillag Ösvény Jósda