Sajtóközlemény: MSZF SZK
A petíciót a Békekört alkotó társadalmi és politikai szervezetek nevében szerette volna átadni Petráss László, Rónai Katalin, Katona Gábor, Bordács Miklós, Tarczi István és Simó Endre.
A civil jegyzék szerint az USA külpolitikája növekvő aggodalomra ad okot a magyar közvéleményben a béke iránt, és Washington közömbössége a honi és a határainkon túl élő magyarság békeakaratával szemben okot ad a tiltakozásra. A Békekörösök abban jelölik meg a fenyegető veszélyt, hogy az USA olyan hatalmi rendszert támogat Ukrajnában, amely nyíltan együttműködik neonáci erőkkel, hadsereget vet be saját népe, a kelet-ukrajnai oroszajkú lakosság ellen, és erőszakkal próbál érvényt szerezni az egységes ukrán nemzetállamiságnak, lábbal tiporva azokat a megállapodásokat, amelyeket Kijevben 2014. február 21-én, és Minszkben 2015. február 12-én írtak alá.
„Mi helytelenítjük az ukrán kormány háborús politikáját, és arra szólítottuk fel Kijevet, hogy ne sodorja veszélybe más európai országok békéjét, köztük Magyarországét azzal, hogy a konfliktus eszkalálására biztat a NATO és Oroszország között. Most az Egyesült Államok kormányát, országunk NATO-szövetségesét szólítjuk fel ugyanerre, mert azt reméljük, hogy ez a szövetség a békét kívánja szolgálni” – áll a magyar Békekör amerikai részről elutasított petíciójában.