2025. 01. 11., Szombat
Ágota névnapja

A veszprémi választások történelem, de nem azért, amiért a mágnások sajtósai és álszakértői állítják!

A veszprémi választások történelem, de nem azért, amiért a mágnások sajtósai és álszakértői állítják!
2015-02-23
Kész Zoltán győzelme Veszprém mérete, a magyarság szellemi és erkölcsi potenciája, valamint - derül ki megannyi lakossági kommentárból és Facebook-csoportok bejegyzéseiből is - Orbán Viktor és a Fidesz elleni bosszúszomj eredménye.

Gyorscikk: Molnár F. Árpád
 
Változatlan maradt a magyarországi trend, miszerint a lakosság szavazásra hajlandó hányada nem emberekre és emberi értékekre, hanem - főleg a kicsiny településeket kivéve - gyakorlatilag kizárólag pártokra adja le szavazatát. Ezzel e cikk írójának jövendölései és elemzései igazolódtak, ellentétben a messzemenően célt tévesztett, neves veszprémiek véleményeivel is.

Márpedig mivel Veszprémnek elege lett a Fidesz pökhendi, nagyképű, végtelenül korrupt és elborzasztóan néputáló és rosszindulatú ámokfutásából, ezért most nem egy fideszes szavazógépre, hanem az MSZP-összefogás jelöltjére szavaztak. Harmadik párt és független jelölt nem jöhetett szóba, mert Veszprém láthatóan két platformban tud gondolkodni - ahogyan az ország szinte összes kicsit is nem mikro méretű települése -: vagy a Fideszben, vagy az MSZP-ben; feljövő pártként pedig a Jobbikban vagy az LMP-ben.

A magyarság pártfüggősége továbbra is radikálisan szélsőséges. Ahogyan 2010-től egy hintalovat is megszavaztak volna polgármesternek és országgyűlési képviselőnek - mert a nép számára lényegében ember nem létezett a pártlogó mögött, csak egy névvel ellátott szavazógomb -, úgy jelenleg az MSZP és az MSZP-ből kivált illetve lényegében abból gyártott pártok összefogása kívánatos a nép választásra hajlandó rétege számára. A választási impotens magyar többség pedig továbbra is otthon hőzöng, várva a csodát és a sült galambot, hogy élete során másban is részesüljön a Fideszen és az MSZP-n kívül.

Bár a veszprémi választások igazi - és általában pozitív értelemben vett - celebtalálkozó volt, nevesebbnél nevesebb közéleti személyek gyűltek oda választható népképviselőknek, azonban a lakosság a fiatal és kezdő, lényegében semmit nem bizonyított Kész Zoltánt választotta, mert olyan pártlogó-egység volt a neve mellett, amivel a pozitív és negatív értelemben vett celebek - összefoglaló elnevezéssel a hírességek - nem rendelkeztek. Pl. e cikk íróját is megkeresték a veszprémi választások előtt, hogy induljak a városban, de azért nem indultam, mert tudtam és közöltem: Veszprém túl nagy település ahhoz, hogy az emberek ne a Fideszt vagy ne az MSZP-t válasszák, és a rám, helyesebben az engem megkeresett pártra adott szavazatot keveselltem volna. Tudtam: az emberi értéknek és bárki élete tetteinek objektíve semmi jelentősége nincs Veszprémben, csak annak, hogy milyen pártlogót biggyesztettek a neve mellé.

És így is lett: jelenkorunk történelmének egyik legnagyobb hősét a szavazók éppen úgy mellőzték Veszprémben, mint az összes párt emberét és független jelöltjét, egyszerűen azért, mert nem a Fidesz vagy az MSZP logója volt a nevük mellett. A magyar embereknek tehát nincs szükségük nemhogy értékekre, de emberekre sem. A magyar embereknek pártok szavazógombjaira van szükségük. Nem kellenek hősök, igazak, nagy kaliberek, áldozatos személyek és halálra elszántak, hanem automaták kellenek, akik által az MSZP és az MSZP töredékpártjainak vezetői jól tudnak "igen" és "nem" gombot nyomni a Parlament ülésein. Ahogyan korábban egy másik település választásán is bebizonyosodott: a magyar emberek minden gond nélkül megszavazzák a nép előtt lebukott csalókat és a gazembereket is, csak megfelelő pártlogó álljon a nevük mellett.

Valóban nagyon szánalmas, hogy a magyar nép csak ennyi, de ha csak ennyi, akkor ennyi.

A magyarság szavazásra képes rétegei számára tehát mindegy, kit helyeznek egy pártlogó mellé. Veszprém most például olyan állapotban volt, hogy ha a pártlogók mellé nem Kész Zoltán, hanem Hacsek és Sajó, Matrjoska Iván, Horowitz Abrahám, Eichmann János vagy Hucklenberry Finn neve kerül, akkor a szavazógombként működő lakosság azt a nevet választja meg szavazógombnak, mert a szavazógomboknak szavazógomb kellett, nem ember. Mindegy, mit teszünk a pártlogók mellé, mert 5 éve kvázi mindenhol ugyanaz az elv érvényesül: nincs ember, csak gép. Nem is kell ember, csak egy számítógépes egység kell, ami kétállású kapcsoló: ismeri a nulla és az egyes számot. Azaz a Parlamentben vagy az önkormányzatnál képes lenyomni az "igen" vagy a "nem" szavazógombot. Az embereknek arra van szükségük, hogy a havonta legalább egy millió forintért eltartott képviselőjük egy számítógépes bit képességével rendelkezzen. Ahol fideszes bit kell, ott fideszes bitre voksolnak, ahol MSZP-s bit kell, ott MSZP-s bitre, ahol pedig - nagyon kevés helyen - Jobbikos vagy LMP-s bit kell, ott Jobbikos vagy LMP-s bitet választanak. Kissé furcsa megfogalmazással: bitek bitelnek bitországban, ahol elég, ha a legnagyobbak is csak 1-ig tudnak számolni. Azért elég, mert a bitlakosság sem képes többre: valahol csak az egyet és a nullát ismeri.
 
Ha Kész Zoltán nem az MSZP-pártok jelöltjeként, hanem bármi másként indul, akkor feltétlenül veszít és voltaképpen ugyanakkora szavazati arányban, ahogyan mindenki, aki Veszprémben indult.
 
Tragikus... Borzalmas... Szánalom...

A magyarság most már fél évtizede rendületlen pártfüggősége a magyarság függetlenségre és önállóságra való impotenciáját is jelenti. A magyarság tehát kisgyermek, aki gyámságra szorul és ezt a gyámságot az eddig is legnagyobb pártjai gyakorolják, akik számára az imperializmus és a háttérhatalom a legnagyobb befolyást és a legtöbb médiahírt biztosítja. Ezért is annyira könnyű kihasználni és elhasználni ezt a népet, hogy mára ez a tömeges, a nemzet szinte egészét elnyelt látványos impotencia és szélsőséges tehetségtelenség Magyarországot az Európai Unió 28 tagállamának a legutolsó helyére juttatta mind demokratikus, mind emberjogi stb. szempontból.
 
De az, hogy korunk akár legnagyobb hősei is mintegy vagy konkrétan nulla százalékra vannak értékelve a lakosság részéről, ahányszor választásokra kerül sor, csak azért, mert nem egy mágnások által és mágnások igényeit kiszolgáló párt logója van mellettük, amely pártok hősöket soha, soha, de soha nem jelölnek, mert annyira irtóznak a becsülettől és a hősiességtől, mint hátterük, a multimilliárdosok és a háttérhatalom, azt is megerősíti, hogy Magyarországon sok tekintetben nem érdemes becsületesnek lenni, a tisztesség és az erkölcs sok tekintetben pokoli rossz üzlet. A nyugat - és ebbe a Fidesz is beletartozik - irtózik a becsülettől és a bizonyított tisztességtől. Nem támogatja, elrejti, titkolni igyekszik és elhallgatni, ahol lehet, miközben a szürke és névtelen kezdőket, valamint a lejáratott, rosszindulatú gazembereket  mindenek elé és mindenki fölé tolja. A nyugat és a becsület összeférhetetlen fogalmak.

Az Interneten olvasható kommentárokból és Facebook-csoportok bejegyzéseiből és kommentárjaiból egyébként konkrétan kiderül, hogy sokan azért szavaztak az MSZP összefogására, mert kifejezetten bosszút akartak állni az RSZMP-n, tehát a Rosszindulatú Szociopaták Magyarországi Pártján, magyarul a Fideszen. Egyszerűen gyűlölik a Fideszt és Orbán Viktort, elegük van mindabból a megalázásból, sanyargatásból és politikai-gazdasági üldöztetésből, ami éri őket és családjaikat, és bosszút akartak állni ezen az alávaló, mocskos párton és Európa legutolsó vezetőjén, Orbán Viktoron. Rengeteg szavazó nem az MSZP-re és töredékpártjaira szavazott, hanem a Fidesz ellen szavazott és mivel magyar lévén más pártra nincsen látótere, továbbá a bizonyított tehetségekre és hősökre, a ratifikált becsületre nem fogékony, ezért mi mást választhatott volna? Ha a Fidesz nem kell neki, akkor az MSZP-t és töredékeit szavazza meg.

Veszprém tehát túl nagy településnek bizonyult ahhoz, hogy a lakosai ne pártokra, hanem személyekre adják voksaikat. Tudniillik egy település minél nagyobb, annál valószínűbb, hogy az emberek szavazatai is deperszonalizáltak, személytelenek lesznek. A kisebb települések családiasabbak szoktak lenni, ott általában a nagypolitika sem érződik annyira, ezért a lakosok értékekre és vélt értékekre, nem pedig pártokra szavaznak. Egy falusi nem annyira vágyik arra, hogy milliós fizetéseken kitartott képviselője egy párt vagy pártszövetség szavazógombja legyen, hanem sokkal inkább azt akarja, hogy őt és települését képviselje. Választott képviselője nem egy gombnyomó gép, hanem élő ember. Valódi élőlény. Mivel a települések mérete statisztikailag messzemenően meghatározza lakosainak egyfajta intellektuális és erkölcsi potenciálját, ezért rendszerint minél nagyobb egy település, a választott politikusok annál bűnözőbbek, korruptabbak és megbízhatatlanok, és annál inkább adják el saját szavazóikat és az ország lakosságát.

Megfelelően azon alapelveknek, amelyek alapján megválasztották őket.

Mert ahol a lakosság nem erkölcsi és megbízhatósági kritériumok, hanem a magyar vagy idegen tőkés milliárdosok akarata szerint voksol, ott az egész nemzet súlyos és halálos betegségek mezőin keres egészséget, biztonságot, megtisztulást és felemelkedést.

De ez a cikk nem Kész Zoltán jövőjéről, hanem a magyarság választási potenciáljának okairól és evidenciával látható, egyre sötétebb következményeiről szólt.


 

Csillag Ösvény Jósda