Történt az, hogy 2015. június 25-én a Golcs család a Nem adom a házamat mozgalom aktivistáinak társaságában érkezett Budapesten, a Vigadó téren található K&H bankfiókba, mivel az elszámolás, amit megkaptak, hibák tömkelegétől hemzsegett. Azonban az ügyintéző ahelyett, hogy érdemben foglalkozott volna kérdéseik megválaszolásával, mindenféle elterelő hadműveletbe kezdett, leginkább abba, hogy itt senki nem ért hozzá, menjenek inkább másik bankfiókba, valamint hogy az ügyfelek túl sokan vannak. Ez természetes, mert egyiküknek a bíró azt mondta, hogy sokan menjenek be a bankba, hogy tanúsíthassák a történteket.
Az ügyintézőt elég hamar leváltotta a fiókvezető, átvéve tőle az ügyfélkezelési feladatot. De az ügyfélkezelés ekkor sem kezdődött meg hasonló mondvacsinált okokra hivatkozva, de leginkább azért, mert a kínos kérdések látványosan nem ízlettek neki. Rohangált is telefonálni sűrűn, miközben az ügyfeleket otthagyta a pultnál. Amikor éppen a pultnál tartózkodott, mind az ügyintézés megkezdésével, mind ténylegesen az üggyel kapcsolatos kérdések megválaszolása helyett csak a „távozzanak” szót és annak szinonimáit hajtogatta, valamint azt, hogy az ügyfelek jogait tipró szabályzatuk szerint ő nem hajlandó semmire válaszolni.
Mint az hamar kiderült, a bankbiztonsági szolgálatnak telefonált, akik riasztották a rendőrséget. A közelmúltban megjelent cikk is azzal foglalkozik, hogy micsoda összefonódás van a bankbiztonsági vezetők és a rendőrség magas rangú vezetői között, amely itt olvasható:
A rendőrség járőrei a bankbiztonságiak parancsára hamarosan ki is érkeztek a bankfiókba, ahol a károsult ügyfelektől hozzájutottak egy kis ismeretanyaghoz a bankok tevékenységével kapcsolatban. Ennek megfelelően vonakodtak is a törvényesség látszatát is nélkülöző intézkedés megkezdésétől, inkább kihívták a helyszínre elöljáróikat.
Amint a helyszínre az elöljárók is megérkeztek, elkezdődött a törvénysértő és csak szakszerűtlennek nevezhető intézkedés. A bankfiókban először jogtalanul próbálták a biztonsági őrt többletjogokkal felruházni, de ezt az átlátszó tevékenységet az ügyfelek nehezményezték. Ezt követően sorszámmal is rendelkező ügyfeleket felszólítottak a távozásra, testi kényszer alkalmazását is kilátásba helyezve. Tették mindezt olyan ügyfelekkel, akik csupán a jogaikat próbálták megvédeni, miután a kézhez kapott elszámolásban felfedezték a csalást és ezt szóvá tették.
Az esemény után készült video interjút itt megtekinthetik:
A rendőrség nem foganatosított semmiféle eljárást a szemük láttára ügyfeleket lökdöső biztonsági őrrel szemben, valamint a fiókvezetőt és az ügyintézőt is csak az ügyfelek felhívását követően voltak hajlandók – állítólag – igazoltatni.
Vigyázat! K&H Bank Budapest, Vigadó téri fiókjának vezetője, Kőrösi Róbert pszichopata!